Güncel Vakaların Şehir Haritası
Güncel Vakaların Şehir Haritası

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkarak bütün Dünya’da hayatı durma noktasına getiren Korona Virüs hızla yayılmaya devam ediyor. Bütün Dünya’da alınan tedbirlere rağmen hala kontrol edilemeyen virüs ülkemizde de etkisini sürdürmeye devam ediyor.

Dün akşam saatlerinde ilk kez şehir şehir güncel verileri paylaşan Fahrettin Koca, ülkemizdeki bütün şehirlerde Covid-19 hastalığının görüldüğünü aktardı. Son olarak hiç vaka görülmeyen Burdur şehrinde de 2 vaka görülmesi üzerine verileri açıklamayı uygun bulduklarını söyleyen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bir hafta içerisinde 30000 vaka sayılarının bulunacağı tahmin ettiklerini de dile getirdi

Korona Virüsüne Yakalanan Sağlık Çalışanları

Bütün şehirlerimizde vakaya rastlanmasının ardından şehir bazında güncel sayıları paylaşan Fahrettin Koca, birçok sağlık çalışanımızın da Korona Virüsü kaptığını açıkladı. Farklı şehirlerden toplam 601 sağlık çalışanının çeşitli yollardan virüs kaptığını belirten Fahrettin Koca’nın bu bilgiyi açıklarken gözlerinin dolduğu gözlemlendi.

1 Nisan Güncel Korona Virüs Şehir Haritası

Akşam saatlerinde güncel vakaların açıklanmasının ardından şehir bazında güncel vaka ve vefat sayıları da açıklandı. Vakaların yaklaşık olarak yüzde 60 ının İstanbul’da bulunması dikkat çekti. İstanbul da güncel vaka sayısının 8852 olduğu belirtildi. İstanbul’u 853 vaka bulunan İzmir, 712 vaka bulunan ankara ve 584 vaka bulunan Konya takip etti. Güncel verilerde dikkat çeken şehir ise Isparta oldu. 268 vaka ile en fazla vaka olan şehirlerde ilk 10da bulunan Isparta nüfusa oranla çok fazla Korona Virüsü görülmesi sebebiyle dikkat çekti. Bu durum karşısında açıklama yapan Isparta valisi Ömer Seymenoğlu, vakalarının tam 265 tanesinin ümreden geldiğini açıkladı. Vefat sayılarında ise yine İstanbul’un 1.liği söz konusu. 117 vefat sayısı olan İstanbul’u 18 vefat ile İzmir ve 8 vefat ile Kocaeli takip etti.

1 Nisan Güncel Vaka Haritası

2 Nisan Güncel Korona Virüs Şehir Haritası

2 Nisan güncel sayıları Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı. Güncel verileri aşağıda görebilirsiniz.

2 Nisan güncel korona vaka sayısı 18.757 yeni test sonucunda 2456 yeni vaka eklenerek toplamda 18.135 olarak güncellendi. Bugün 79 yeni Korona Virüs ölüm sayısıyla birlikte toplam ölüm sayısı 356 olarak açıklandı. 2 Nisan Korona Virüs yoğun bakım sayısı 1.101 olarak açıklanırken, entübe vaka sayısı ise 783’e yükseldi.

2 Nisan Güncel Korona Vakalar
2 Nisan Güncel Korona Vakalar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here