3 Nisan Bilim Kurulu Toplantısı Kararları
3 Nisan Bilim Kurulu Toplantısı Kararları

Çin’de bir hayvan pazarından ortaya çıkarak bütün Dünya’yı kasıp kavuran Korona Virüsü yayılmaya hız kesmeden devam ediyor. Yetkililere göre etkisinin henüz en yüksek noktaya çıkmadığı virüsün ülkemizde de etkisini giderek artırdığı gözlemleniyor. Alınan bütün tedbirlere karşı bugüne kadar 18135 vaka tespit edilen Türkiye’de toplamda 356 kişi de Covid19 hastalığı sebebiyle yaşamını yitirdi. Dünya genelinde ise virüse yakalanan kişi sayısı 1 milyonu geçmiş durumda. Hastalıktan vefat eden kişi sayısı ise 50.000’i geçti. 1 milyon vakanın yaklaşık 250.000 inin görüldüğü Amerika Birleşik Devletleri vaka sayısında 1. Durumda.

1 Nisan Fahrettin Koca Açıklamaları

1 Nisan 2020 tarihli Bilim Kurulu toplantısının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın basın toplantısında vakaların şehirlere göre dağılımı da açıklandı. Toplam vakanın %60’ına yakınının İstanbul’da bulunduğunu açıklayan Fahrettin Koca, İzmir, Ankara, Konya ve Kocaeli’nin de İstanbul’u takip ettiğini belirtti. Vatandaşları alınan tedbirler hakkında tekrar tekrar uyaran Koca, toplamda 601 sağlık çalışanının da maalesef Korona virüse yakalandığını açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca

3 Nisan 2020 Bilim Kurulu Toplantısı Kararları

Bu akşam saatlerinde gerçekleşen Bilim Kurulu Toplantısının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 19:10 da açıklamalarda bulunacak. Fahrettin Koca’nın açıklamalarını anlık olarak bu yazıda bulabileceksiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here