31 Mart Türkiye Korona Virüs Vaka Sayısı
31 Mart Türkiye Korona Virüs Vaka Sayısı

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkıp bütün Dünya’yı etkisi altına alan yeni tip Korona Virüsü hızla yayılmaya devam ediyor. Kontrol edilemeyen yayılma hızıyla Dünya üzerinde 800000 kişiye bulaşan virüs ülkemizde de vaka sayısını artırmaya devam ediyor.

Dün açıklanan son verilerle 10827 doğrulanmış vaka ve 168 vefat eden kişi sayısı bulunan Türkiye’de hükümet tedbirlerle hastalığın yayılma hızını engelleme çabasında. Tedbirler birer birer alınsa da ülkemizde Korona Virüs vakaları günbegün artmaya devam ediyor. Diğer Dünya ülkelerine göre artma hızımızın fazla olması insanlarda endişeye sebep olsa da Sağlık Bakanlığının ve yetkililerin uygulamaya soktuğu tedbirlerle Covid-19 hastalığının kontrol altına alınması hedefleniyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca

31 Mart Güncel Vaka ve Vefat Sayısı

Her akşam saatlerinde yenilenen verilerle şeffaf bir süreç yöneten Sağlık Bakanı Fahrettin Koca akşam saatlerinde yeni bir açıklamayla güncel verileri paylaştı. Fahrettin Koca’nın twitter hesabında yaptığı açıklamada 2.704 yeni vaka ve 46 yeni vefat haberi olduğu bildirildi. Bugünkü sayılarla beraber Türkiye’de toplam 15.422 vaka 214 ölüm sayısına ulaşıldı. Vaka ve vefat haberlerinin yanı sıra 50 tane de tedavisi tamamlanan ve taburcu edilen hasta olduğunu bildiren Fahrettin Koca, vatandaşlara Korona Virüsün yayılımını yavaşlatmak ve engellemek adına tedbirlere uyulması konusunda yaptıkları uyarıları yineledi.

31 Mart 2020 Korona Türkiye Vaka Vefat

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here