4 Nisan Güncel Korona Vaka ve Vefat Sayıları
4 Nisan Güncel Korona Vaka ve Vefat Sayıları

Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilen Korona Virüs Dünya çapında etkisini sürdürmeye devam ediyor. Yayılma hızı ve bulaştığı insan sayısına göre son yılların en büyük salgını olan Covid-19 şu ana kadara 1.100.000’dan fazla insana bulaşmış durumda. Bulaştığı hastaların da 55.000’inden fazlasının hayatını kaybetmesine sebep olan virüs ülkemizde de hayatı durma noktasına getirdi.

Alınan tüm önlemlere rağmen yayılması engellenemeyen virüs bugüne kadar 20921 vatandaşımıza bulaşmış durumda. Bu vatandaşlarımızdan da 425 tanesi vefat etti. 105 kişinin de hastalığı tamamen atlayıp iyileştiği ülkemizde 568 kişinin de tedavisi yoğun bakım ünitesinde devam ediyor.

Cumhurbaşkanı'nın Açıkladığı Yeni Korona Virüsü Tedbirleri
Cumhurbaşkanı’nın Açıkladığı Yeni Korona Virüsü Tedbirleri

3 Nisan’da Açıklanan Yeni Tedbirler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün akşam saatlerinde açıkladığı yeni tedbirler salgının ülkemizde yayılımını engellemek için kritik önem arz ediyor. Erdoğan yaptığı basın açıklamasında dün gece 00.00’dan itibaren 20 yaş altına da sokağa çıkma yasağı getirildiğini belirtti. 65 yaş üzeri kişilere de uygulanan sokağa çıkma yasağıyla birlikte Türkiye’de 35 milyonu aşkın kişiye sokağa çıkma yasağı uygulanmış oldu. Erdoğan ayrıca 30 büyükşehir ve Zonguldak şehirlerine de giriş çıkış yasağı getirildiğini açıkladı.

4 Nisan 2020 Güncel Vaka ve Vefat Sayıları

4 Nisan 2020 güncel vaka ve vefat sayıları Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı. Yeni verilere göre bugün yapılan 19.664 yeni test sonucunda 3.013 yeni vaka raporlandı. Bugün 76 yeni vefat kayıtlara geçerken 302 vaka da iyileşerek taburcu edildi.

Bu verilere göre toplam test sayısı 161.380’e yükselirken, toplam vaka sayısı da 23.934 olarak güncellendi. Korona virüsü sebebiyle 501 kişi hayatını kaybetti. Bugün itibariyle toplam yoğun bakım hasta sayısı 1.311 olurken, entübe hasta sayısı 909 olarak açıklandı. Türkiye’de korona virüsü testi pozitif çıkıp iyileşerek taburcu olan toplam hasta sayısı 786’ya yükseldi.

4 Nisan Güncel Vaka Vefat Sayısı
4 Nisan Güncel Vaka Vefat Sayısı

Yeni bilgiler açıklandığı anda hemen öğrenmek ve korona virüsü ile ilgili son bilgileri anında bildirim almak için sol altta bulunan bildirim simgesine tıklayarak anlık bildirimlere abone olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here