6 Nisan Güncel Vaka Vefat Sayıları
6 Nisan Güncel Vaka Vefat Sayıları

Türkiye güncel korona virüsü vaka ve vefat sayısı açıklandı! 6 Nisan 2020’de Türkiye’de güncel korona virüsü vaka, vefat, yoğun bakım, entübe, iyileşen hasta sayılarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Çin’de ortaya çıkıp tüm dünyayla birlikte ülkemizde de etkili olan Covid-19 salgını gün geçtikçe daha fazla insanı etkileyerek büyümeye devam ediyor. Türkiye’de ilk olarak 11 Mart günü tespit edilen korona virüsü geçen zaman boyunca 20 bin’den fazla insanı etkiledi. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de tüm sosyal ve ekonomik alanlarda virüsün olumsuz etkileri görülmeye devam etmektedir. Alınan tedbirler virüsü yavaşlatmada yeterli mi sorusu tartışılırken virüs hızla yayılmaya devam ediyor.

Öksürük, ateş ve solunum zorluğu baş semptomlarıyla kendini belli eden Korona Virüsü’nden, bugün de etkilenen yeni vakalar var. Yeni vakalarla birlikte toplam vefat sayısı, yoğun bakım ve entübe hasta sayısı da artış göstermeye devam ediyor. Bir yandan da iyileşen hastalar taburcu olarak normal yaşamlarına geri dönüyor. Hızla yayılan virüsten korunmak ve salgının önüne geçmek için en önemli tedbir teması tamamen ortadan kaldırmak.

6 Nisan Türkiye Güncel Vaka ve Vefat Bilgileri

Bugün açıklanan verilere göre 21.400 test sonucunda 3.148 yeni pozitif vaka tespit edildi. Bugün daha önce pozitif olduğu bildirilen 75 vaka vefat etti. 284 yeni hasta iyileşerek taburcu oldu. Bu sonuçlara göre toplamda 202.845 test yapılmış oldu. Vaka sayımız toplam 30.217 olurken, vefat sayısı da 649’a yükseldi.

Bugün itibariyle yoğun bakım hasta sayısı 1.415, entübe hasta sayısı ise 966 olarak belirtildi.

6 Nisan Türkiye Güncel Korona Bilgileri
6 Nisan Türkiye Güncel Korona Bilgileri

Korona Virüsü ile ilgili anlık bilgilerden haberdar olmak için sol altta yer alan bildirim simgesine tıklayarak sitemizden bildirim almaya başlayabilirsiniz. Her gün açıklanan yeni veriler, dünyadan Korona Virüsü gelişmeleri, aşı ve ilaç çalışmaları ve diğer tüm ilgili konularda güncel haberleri sitemizde bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here