7 Nisan Vaka ve Vefat Sayıları
7 Nisan Vaka ve Vefat Sayıları

7 Nisan Türkiye güncel koronavirüs vaka ve vefat sayıları açıklandı! 7 Nisan 2020’de Türkiye’de güncel korona virüsü yapılan test vaka, vefat, yoğun bakım, entübe, iyileşen hasta sayılarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Çin’de Wuhan kentinde ortaya çıkıp tüm dünyayla birlikte ülkemizde de etkili olan Covid-19 salgını gün geçtikçe daha fazla insanı etkileyerek büyümeye devam ediyor. Türkiye’de ilk olarak 11 Mart 2020’de tespit edilen korona virüsü geçen zaman boyunca 30 bin’den fazla insanı etkiledi. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de tüm sosyal ve ekonomik hayatta virüsün olumsuz etkileri görülmeye devam etmektedir. Alınan tedbirler virüsü yavaşlatmada yeterli mi sorusu tartışılırken virüs etkisini artırmaya devam ediyor

Öksürük, ateş ve solunum güçlüğü gibi semptomlarla vücutta etkisini gösteren Korona Virüsü’nden, bugün de etkilenen yeni vakalar var. Yeni vakalarla birlikte toplam vefat sayısı, yoğun bakıma alınan ve entübe hasta sayısı da artış göstermeye devam ediyor. Bir yandan da iyileşen hastalar taburcu olarak normal yaşamlarına geri dönüyor. Hızla yayılan virüsten korunmak ve salgının önüne geçmek için en önemli tedbir teması tamamen ortadan kaldırmak.

7 Nisan Türkiye Güncel Vaka ve Vefat Bilgileri

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın biraz önce tamamlanan Bilim Kurulu Toplantısı ardından yaptığı basın toplantısında 7 Nisan vaka ve vefat sayıları açıklandı. 20.023 test sonucunda 3.892 yeni vaka ve 76 yeni vefat olduğunu açıklayan Fahrettin Koca toplam 34.109 vaka ve 725 vefat sayısına ulaşıldığını belirtti.

7 Nisan 2020 Türkiye Güncel Korona Bilgileri

7 Nisan Güncel Korona Virüs Türkiye Sayıları

Bu verilerle birlikte toplam test sayımız 228.868’e yükseldi. Toplam vaka sayımız 34.109 olurken, toplam vefat sayısında ise 725 olarak belirlendi. Bugün itibariyle yoğun bakımda tedavi gören 1.582 vaka açıklanırken, entübe vaka sayısı ise 987 olarak duyuruldu.

Korona Virüsü ile ilgili anlık bilgilerden haberdar olmak için sol altta yer alan bildirim simgesine tıklayarak sitemizden bildirim almaya başlayabilirsiniz. Her gün açıklanan yeni veriler, dünyadan Korona Virüsü gelişmeleri, aşı ve ilaç çalışmaları ve diğer tüm ilgili konularda güncel haberleri sitemizde bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here