Fatih Terim ve Abdürrahim Albayrak Taburcu Edildi Mi?
Fatih Terim ve Abdürrahim Albayrak Taburcu Edildi Mi?

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkıp bütün Dünya’yı kasıp kavuran yeni tip Korona Virüs hayatı etkilemeye devam ediyor. Kontrol edilemeyen yayılma hızıyla 11 Mart tarihinde Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilen Corona Virüs ülkemizde de maalesef hızlı bir şekilde yayılmaya devam ediyor.

Şu ana kadar 10827 doğrulanmış vakanın bulunduğu ülkemizde 168 kişi de virüs sebebiyle yaşamını yitirdi. Türkiye’de vefat edenlerin yanı sıra virüsü tamamen atlatıp taburcu edilen de 162 kişi bulunmakta. Bütün Dünyada hayatı durdurma noktasına getiren Covid-19 hastalığı Türkiye’de de birçok sektörü olumsuz etkilemiştir. Bunlar arasında da en çok etkilenenlerden birisi de spor camiasıdır. Futbol liglerinin birer hafta seyircisiz oynatılmasının ardından ülkede bütün spor organizasyonları ve ligleri bir sonraki karara kadar süresiz olarak ertelenmiştir.

Geçtiğimiz günlerde Erkek Basketbol takımında yapılan testler sonucu bazı oyuncu ve idari kadrodan kişilerde yeni tip Korona Virüsü tespit edildiğini açıklayan Fenerbahçe kulübü, futbol takımlarından da bir oyuncu ve idari kadrodan bazı kişilerde Korona Virüse rastlandığını açıklamıştır. Bunun yanı sıra 15 Mart tarihinde oynanan Galatasaray-Beşiktaş derbisinin ardından liglerin ertelenmemesi hakkında TFF ve yetkili kişilere sert bir eleştiri getiren Fatih Terim de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla yaptırdığı Korona Virüs testinin pozitif çıktığını açıklamıştır. Galatasaray camiasında Fatih Terim dışında yöneticiler Abdürrahim Albayrak ve Yusuf Günay’da da Korona Virüse rastlandığı açıklandı. Spor camiasında büyük etki yaratan bu gelişmeler sonucunda bu isimlerin hastanede gözlemleri ve tedavileri yapılmıştır.

Koronaya yakalanan Fatih Terim ve Abdürrahim Albayrak
Koronaya yakalanan Fatih Terim ve Abdürrahim Albayrak

Hastanede gözlem altında tutulan Fatih Terim ve Abdürrahim Albayrak yapılan testlerin hala pozitif olmasına rağmen şikayetlerin minimuma inmesiyle beraber kaldıkları hastaneden bugün (31 Mart) taburcu edildi. Tedavilerine 14 gün boyunca evde devam edilecek olan Fatih Terim ve Abdürrahim Albayrak sosyal medya hesaplarından iyi olduklarını paylaştı ve bu süreç boyunca desteklerini ve dualarını esirgemeyen bütün halka teşekkürlerini iletti. İki ismin kaldıkları hastaneler de yaptıkları açıklamalarda isimlerin iyi olduklarını tedavilerinin çok olumlu ilerlemesi üzerine tedavilerin evde devam edilmesine karar verdiklerini açıkladı.

Biz de taburcu edilen Fatih Terim ve Abdürrahim Albayrak’a geçmiş olsun dileklerimizi iletip kalan tedavi süresince de şans diliyoruz. Spor camiasındaki virüse yakalanan diğer kişilerin de sağlıklarına bir an önce kavuşması dileğiyle.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here