Korona Virüsü Yüzünden İntihar
Korona Virüsü Yüzünden İntihar

Korona Virüsün etkileri bütün Dünya’da artarak devam ediyor. Ülkemizde de etkisini yoğun bir şekilde hissettiren ve hayatın her noktasını olumsuz etkileyen Covid-19 hastalığı insanların psikolojik sağlığını da tehdit ediyor.

Korona Virüsün bulaşma ve yayılma hızını engellemeyi ve kontrol etmeyi amaçlayan devletler ülkelerinde belirli tedbirler uyguluyor. Bu tedbirler kapsamında vatandaşların evde kalmaları ve sosyal mesafeyi olabildiğince korumaları hedefleniyor. Ancak bu olağan dışı durum insanların psikolojik sağlıklarını da olumsuz etkiliyor. Normal hayatlarından farklı olarak yaşamlarını olabildiğince evde geçirmeleri istenen vatandaşların psikolojileri de normal hayattan farklılaşıyor. Korona virüsünün sebep olduğu birkaç örneğini dünyanın çeşitli ülkelerinden duyduğumuz intihar haberlerinin yanı sıra ülkemizde de ilk intihar haber bugün Kütahya’dan geldi.

Kütahya’nın 100.yıl mahallesinde yaşayan 29 yaşında bir kadın, Korona Virüs haberlerinin psikolojisini bozması sebebiyle 5.katta bulunan dairesinden atlayarak intihar etti. Hatun G. İsimli kadın vatandaş bundan önce de 25 Mart’ta virüs yüzünden kendisini odasına kapatıp, ilaç içerek intihara teşebbüs etti. Daha sonrasında kaldırıldığı Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde midesi yıkanarak taburcu edilen Hatun G. İsimli kadın dün gece odasının penceresinden atlayarak hayatına son verdi. Yapılan tüm müdahalelere rağmen hayata döndürülemeyen vatandaşın cansız bedeni morga kaldırıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here